Класифікація офісного паперу
Офісний папір формату А4 / А3 щільністю 80 г / м2 підрозділяється на 3 класи:
Клас «А»
- папір для офісу з відмінними технічними показниками. Призначена для друку документів найвищої якості (ділове листування з партнерами і клієнтами, документи, які друкуються для керівництва компанії і т.д.). Гарантує максимальну якість друку, може використовуватися до всіх технологій друку, забезпечує кращу працездатність офісної техніки. Папір ідеальний для друку документів на високошвидкісних принтерах і копірах, підходить як для односторонньої, так і для двостороннього друку (в тому числі і кольоровий). Не містить смол і інших речовин.
Клас «В»
- універсальна якісна ксероксний папір, оптимальна по співвідношенню ціни і якості. Технічні характеристики трохи нижче, ніж у класу «А». Може використовуватися практично у всій техніці, за винятком тієї, яка вимагає спеціальних паперів. Зручна для компаній, у яких немає необхідності у великих обсягах копіювання.
Клас «С»
- найбільш економічний папір для принтера, володіє мінімальними технічними параметрами. Призначена для друку документів з невисокими вимогами до якості паперу.
Найбільш важливими параметрами офісної білого паперу вважаються щільність, білизна і якість різання.
Щільність паперу(в г / м2)
визначає здатність апарату працювати з папером. Найпоширеніше значення щільності для офісних сортів паперу - 80-90 г / м2. При відхиленні в меншу сторону можливі захоплення кількох аркушів одночасно.
Білизна паперу
- це здатність паперу відбивати світло неуважно і рівномірно у всіх напрямках. Цей показник забезпечує контраст між зображенням і папером, що полегшує сприйняття інформації.
Якість порізки паперу - дуже важлива характеристика, оскільки паперовий пил, задирки ушкоджують внутрішні механізми друкувального пристрою. Рекомендується використовувати офісний папір тільки заводський порізки на заводі виробнику паперу, так як це забезпечує кращу працездатність офісної техніки та економію коштів на її обслуговування.
Використання хорошого паперу А4 для копіювання зменшують витрати на сервіс на 30%, так як 80% всіх сервісних робіт виникають через забруднення обладнання і паперового пилу.